Nepovinné předměty

• Nepovinné předměty

• Nepovinné předměty se liší od většiny kroužků tím, že jsou zdarma a žáci mají z těchto předmětů známku na vysvědčení. Taktéž se zde vede - omlouvá docházka stejně jako u povinných předmětů.

Ve školním roce 2021/2022 nabízíme žákům tyto nepovinné předměty:

1. Náboženství - pro malý (téměř nulový) zájem neotevřeno.
        2. Sborový zpěv - k 22. 10. zapsáno 8 žáků, funguje od 25. 10. každé pondělí 15:00-15:45.

Nabídku kroužků naleznete zde.

• Sborový zpěv

• Jedná se o druh hudební praktické discipliny Provozování hudby v rámci vzdělávacího předmětu Hudební výchova, který spadá do vzdělávácí oblasti: Umění a kultura.
        • Aktivita má formu nepovinného předmětu, což znamená, že když se do něj žák přihlásí, tak je zde vedena docházka stejným způsobem jako u povinných předmětů.
        • Tím, že se jedná o uměleckou aktivitu, o žákovské hudební těleso, které reprezentuje školu, je nutné počítat i s občasnou participací na vystoupeních v různých předem domluvených termínech.
        • Zpěv je nejpřirozenějším a nejrozšířenějším hudebním uměním. Historie pěveckých sborů na českém území je dlouhá. Pěvecké spolky byly hojně zakládány od poloviny 18. století.
        • Nejen, že naše škola touto aktivitou bude přispívat do kulturního dění obce, ale taktéž pomůže zvyšovat hudebnost našich dětí a mládeže - a tím i celého našeho národa, který má tak slavnou a bohatou hudební tradici.
        • Veškeré informace zde.